Zařídím Vám splnění povinné podílu pomocí náhradního plnění. Povinný podíl znamená, že firmy s více než 25 zaměstnanci jsou podle zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanci povinni zaměstnávat osoby se zdravotním postižením ve výši povinného podílu 4%.

Co je to povinný podíl

Povinný podíl se týká zaměstnavatelů s více než 25 zaměstnanci. Povinný podíl lze splnit několika způsoby. Prvním z nich je přímé zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Ne každá společnost je však schopna takové pracovní místo vytvořit. Druhým způsobem je platit povinný odvod do státního rozpočtu. Tato alternativa je pro firmy nejméně výhodná.

Náhradní plnění dle aktuální legislativy

Další možností jak splnit povinný podíl je náhradní plnění. Odběr služeb v rámci náhradního plnění znamená nákup produktů či služeb od dodavatelů, kteří zaměstnávají více než 50 % osob se zdravotním postižením. Díky tomu podpoříte osoby se zdravotním postižením a zároveň vyřešíte svůj povinný podíl. Navíc za své peníze získáte užitečné služby. Sestavíme Vám praktický balíček na míru Vašim potřebám.

Ušetřím Vám čas i peníze

Jednou z hlavních výhod náhradního plnění je, že splníte svůj povinný podíl OZP. Další nespornou výhodou je, že v případě odběru služeb získáte užitečné podpůrné služby, které využije společnost z jakéhokoliv odvětví. Díky našemu know-how a zkušenostem Vám dokážeme doporučit služby vhodné přesně pro Vás. Můžete si sestavit praktický balíček na míru. Ušetříme čas Váš nebo čas Vašich podřízených. Nyní se již o podpůrné služby starat nemusíte. Můžete se tak plně soustředit na svoji hlavní činnost.

  • výrazná úspora financí oproti odvodu do státního rozpočtu
  • zisk užitečných služeb
  • nepřímá podpora zaměstnávání osob se zdravotním postižením

Změna zákona platná od 1. 10. 2017

Dodavatelé můžou poskytovat pro účely plnění povinného podílu své výrobky a služby pouze po splnění podmínky zaměstnávání více než 50% zaměstnanců, které jsou osobami se zdravotním postižením. Dále musí dodavatelé nejpozději do třiceti kalendářních dnů od zaplacení poskytnutého plnění vložit informace do příslušné elektronické evidence. Až poté si může odběratel započíst náhradní plnění. Součástí již zmíněné elektronické evidence je čtvrtletní přepočtený počet zaměstnanců dodavatele, kteří jsou osobami se zdravotním postižením.